Na letošnji tekmi v veleslalomu za Pokal SC Cerkno 2019 se je pomerilo 51 tekmovalcev, ki so bili razvrščeni v devet kategorij. V skupni razvrstitvi je s progo najhitreje opravil Rudi Istenič iz SK Idrija s časom 0:34.35.

Toplo vreme progi ni prizanašalo, a so jo kljub temu delavci SC Cerkno, soorganizatorji tekmovanja uspeli dobro pripraviti, da je zdržala vse tekmovalce. Najprej so se na progo podale deklice do 10 let, med katerimi si je zlato prismučala Gaja Burgar iz SK Matajur, druga je bila Eva Kofijač in tretja Pika Prek, obe iz SD Vrhnika. Med dečki je v tej starostni kategoriji slavil Kris Prek iz SD Vrhnika, drugi je bil Kevin Liu Vehar  iz SK Idrija, tretje mesto pa je zasedel Gaber Rojec iz SD Vrhnika. Smučarka SK Matajur Iris Burgar je slavila med deklicami, starimi od 11 do 15 let, medtem ko je drugo mesto zasedla Leja Podobnik iz Cerkna. Med dečki do 15 let je bil najhitrejši Nejc Ržek iz ŠD Buldožerji Rudno, drugo mesto je osvojil Juvencij Kalan iz Ljubljane in tretje Taj Pirih Willer iz Spodnje Idrije. Za njimi so se na progo podale gospe, stare 46 in več, med katerimi je zlato odličje osvojila Patricija Demšar, za njo je na stopničke stopila Bojana Križaj, tretje mesto pa je osvojila Ida Istenič, vse tri iz SK Idrija. Najbolj številčno zastopana je bila kategorija gospodov, starih 61 let in več, kjer je med 13 tekmovalci slavil Drago Bornšek iz Celja, drugi je bil Mirko Istenič iz SK Idrija in tretji Dušan Seljak iz Žirov. V kategoriji moški od 46 do 60 let je bil najhitrejši Evgen Seljak iz SK Idrija, pred klubskim kolegom Mitjo Veharjem ter Iztokom Gartnerjem iz SC Rudno. Najhitrejši na progi pa so bili tekmovalci v kategoriji moški med 31 in 45 let, kjer je slavil Rudi Istenič, ki je imel tudi absolutno najhitrejši čas tekme, pred Urbanom Kogovškom iz SK Argeta in Boštjanom Bernikom. Med mladinci, starimi od 16 do 30 let je prvo mesto osvojil Milan Jelovčan iz Bukovega Vrha, drugi je bil Bojan Kavčič in tretji Kevin Frelih, oba iz SK Argeta.

Po tekmovanju in podelitvi odličij so med tekmovalci žrebali tudi praktične nagrade.

Rezultate tekme si lahko ogledate tukaj: Pokal SC Cerkno 2019_rezultati

SK Poljane © 2018. Vse pravice pridržane.