Medtem ko so mlajši cicibani 16. marca 2019 tekmovali na Soriški planini, so se smučarke in smučarji U12 pomerili na državnem prvenstvu v Kranjski Gori.

V sončnem in toplem vremenu je progo prepričljivo najhitreje prevozila Tija Radelj iz SK Alpetour, srebrno odličje je pripadlo Neži Bajec iz ASK Branik Maribor, bronasto medaljo pa je osvojila Taja Prešern. Manca Dolinar iz SK Poljane je bila 6., Tjaša Peternelj je prismučala na 8. mesto, Julija Strel pa je bila 29. Pri cicibanih je bil najhitrejši Joža Šmit iz SK Bled, drugo mesto je osvojil Nik Sovinc iz ŠD Alpska šola Rogla in Rene Pepevnik iz ASK Fužinar. Lenart Oblak iz SK Poljane je bil 47.

Rezultate si lahko ogledate tudi tukaj.

Tekmovalke in tekmovalce čaka še četrta tekma za državno prvenstvo, ki bo 24. marca na Rogli, teden dni kasneje pa bo sledil zaključek Smučarske zveze Slovenije na Krvavcu, kjer bodo podelili priznanja in nagrade 10 najboljšim v državi v posamezni kategoriji. Tudi smučarke SK Poljane so visoko na lestvici.

SK Poljane © 2018. Vse pravice pridržane.