Smučarska zveza Slovenije je v soboto na Krvavcu podelila priznanja najboljšim smučarjem v državi za sezono 2018/2019. Druga najboljša smučarka v sezoni je postala Manca Dolinar v kategoriji U12, Tjaša Peternelj pa je bila v skupni razvrstitvi odlična sedma.

Uvrstitev je seštevek dveh najboljših rezultatov izmed štirih veleslalomskih tekem. V sistemu tekmovanj je Slovenija razdeljena na štiri regije – zahodna, vzhodna, centralna in notranjsko-primorska – in zanimivost letošnjega seštevka je, da so prva štiri mesta pripadla tekmovalkam zahodne regije. Tako je prvo mesto v skupnem seštevku 38 tekmovalk kategorije U12 osvojila Tija Radelj (SK Alpetour), druga je bila kot že rečeno Manca Dolinar iz SK Poljane in tretja Nina Rotar (SK Železniki). Četrta je bila Taja Prešern (SK Radovljica). Tjaša Peternelj iz SK Poljane si je sedmo mesto delila s Klaro Zagoričnik (SK Velenje). Cicibani SK Poljane na teh tekmovanjih niso sodelovali.

Razvrstitev in točkovanje si lahko ogledate na tej povezavi.

SK Poljane © 2018. Vse pravice pridržane.