Prva tekma za Pokal ciciban, sončno vreme in dobro pripravljena proga je v soboto, 11. januarja 2020, na smučišče Cerkno privabila 80 otrok in njihovih spremljevalcev. V zraku je bilo čutiti pričakovanje in veliko željo, da se nekateri sploh prvič, drugi pa prvič v letošnji zimski sezoni spustijo po tekmovalni progi.

Pokal ciciban že vrsto let skupaj organizirajo štirje klubi – poleg SK Poljane še SK Železniki, ASK Medvode in SK Alpetour. Prvi so se po veleslalomski progi spustili najmlajši, stari štiri leta, sledili so jim starejši do 12 let. Vsi udeleženci so ob razglasitvi rezultatov prejeli diplome in čokolado, najboljši trije tudi medalje. V kategoriji letnika 2014 in 2015 je pri deklicah prvo mesto osvojila Iva Selak (SK Alpetour), druga je bila Neca Rebec (SK Alpetour), tretje mesto je osvojila Laura Vehar (SK Poljane) in četrta je bila Lara Dolenc (SK Poljane). Pri fantih je v najmlajši kategoriji med petimi tekmovalci zmagal Noa Žnidaršič iz Škofje Loke, drugi je bil Val Jelovčan (SK Poljane) pred Erazmom Šturmom (SK Poljane). Med devetimi deklicami letnika 2013 je s progo najhitreje opravila Laura Zupan (SK Alpetour) pred Rebeko Trdina (SŠ Stari vrh) in Piko Prek. Ajda Bogataj iz SK Poljane je bila 4., 7. in 8. pa sta bili sestri Nika in Vita Božnar iz SK Poljane. Med dečki je bil v tej kategoriji najhitrejši Tilen Poljanšek pred Markom Ribaričem, oba SK Poljane. V kategorij deklic, rojenih leta 2012, je med šestimi tekmovalkami zlato medaljo osvojila Ana Krašna (SK Alpetour), srebro Izabela Strel (SK Poljane), Eva Kondić (SK Alpetour) pa je osvojila bron. Pri dečkih je v konkurenci sedmih na najvišjo stopničko stopil Rožle Kalan (SK Železniki), za njim se je uvrstil Jure Šoštarko iz Škofje Loke in na tretjo stopničko Ožbej Habjan (SK Železniki). Najštevilčnejši sta bili kategoriji deklic in dečkov letnika 2011/2010. Pri deklicah je med 12 tekmovalkami zlato medaljo osvojila Eva Dolinar (SK Poljane), druga je bila Manja Matek (SK Alpetour) in tretja Angelika Strel (SK Poljane). Brina Drmota (SK Poljane) je bila četrta, klubska kolegica Loti Poljanšek pa šesta. Kar 16 tekmovalcev pa se je podalo na progo pri dečkih, med katerimi je zmagal Peter Osolnik (SK Alpetour), pred Marquisom Kozamernikom (ASK Medvode) in Ažbetom Reya (SK Železniki). Preostali tekmovalci SK Poljane pa so zasedli: 6. mesto Nace Božnar, 7. Tadej Dolenc in 9. Andraž Šubic. V najstarejši kategoriji so med 11 tekmovalkami posegle po stopničkah tudi tekmovalke SK Poljane. Julija Strel je zasedla drugo mesto, Ajda Dolinar tretje, medtem ko je zlato medaljo osvojila Aja Radelj (SK Alpetour). Ajda Drmota (SK Poljane) je bila peta. Od osmih tekmovalcev v tej starostni kategoriji dečkov je progo najhitreje prevozil Primož Lukančič (SK Železniki), drugi je bil Jakob Košir (SK Alpetour) in tretji Jošt Habjan (SK Železniki). Naslednja tri mesta so zasedli tekmovali SK Poljane Lenart Oblak, Louro Vehar in Nejc Poljanšek, Nejc Dolenc pa je osvojil 8. mesto.

Vsem tekmovalcem čestitamo in jim želimo še veliko uspehov in smučarskih užitkov.  Rezultati tekme so na voljo tukaj.

 

Deklice letnik 2014 in mlajše
Dečki letnik 2014 in mlajši
Deklice 2013
Dečki 2013
Deklice 2012
Dečki 2012
Deklice 2011/2010
Dečki 2011/2010
Deklice 2009/2008
Dečki 2009/2008

 

 

SK Poljane © 2018. Vse pravice pridržane.