Starejše cicibanke in cicibani U12 iz SK Poljane so se včeraj udeležili tekme državnega prvenstva v veleslalomu na Rogli, kjer so ponovno posegli po odličnih uvrstitvah.

Tako je Julija Strel za zmagovalko zaostala le sekundo in sedemstotink ter osvojila odlično sedmo mesto med 67 uvrščenimi tekmovalkami. Lina Šoštarko je bila 11., Ajda Drmota je z dobro vožnjo prismučala na 13. mesto, Ajda Dolinar je osvojila 19. mesto. Med fanti je Lenart Oblak osvojil 10. mesto, Nejc Poljanšek je dosegel 29. mesto, medtem ko je Louro Vehar zaradi bolečin, ki so posledica padca na treningu, pristal na 42. mestu med 47 tekmovalci. S temi uvrstitvami so naši tekmovalci dodali pomembne točke v seštevek skupne razvrstitve.

Če bodo snežne razmere to omogočale, sta pred tekmovalci še dve veleslalomski tekmi na Cerknem, in sicer 21. in 22. marca. 29. marca je predvidena slalomska tekma na Voglu, nadomestni termin februarja odpovedanega slaloma pa še ni znan.

Vsem želimo še naprej veliko uspeha in veselja v smučanju.

Cicibanke U12 – Julija Strel 7. mesto
Cicibani U12 – Lenart Oblak 10. mesto (skrajno desno)

SK Poljane © 2018. Vse pravice pridržane.